Close

Program Başkanının Mesajı

Değerli Öğrenciler,

Fizyoterapi, hasta ve/veya özürlü bireylerin fonksiyonel kapasitelerini ve günlük aktivite performanslarını üst düzeye çıkararak yaşam kalitelerini artırmayı hedefleyen bir bilim dalıdır. Fizyoterapi Teknikeri; fizik tedavi yöntemlerini ve egzersiz uygulamalarını güncel ve teknolojik mesleki bilgi ve becerileriyle, ekip anlayışıyla ve fizik tedavi doktoru ve fizyoterapist denetimi ile birlikte yapan; Fizik Tedavi hekimine ve fizyoterapiste yardımcı sağlık elemanıdır.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Fizyoterapi Programında 2 yıl süren, temel bilimleri ve klinik bilimlerle ilgili teorik ve pratik eğitim verilecektir. Programımız gelişmiş ülkelerdeki Fizyoterapi okullarının eğitim programları düzeyinde hazırlanmıştır. Programımızda teorik bilgiyi pratiğe aktaran mesleki uygulama derslerine önemli ölçüde yer verilmiştir. Fizyoterapi laboratuvarımızda öğrencilerimiz son teknolojik ekipmanlarla pratik yaparak kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklardır. Programımızı tamamlayan öğrenciler, alanlarında severek çalışan teorik ve pratik açıdan tam donanımlı olarak mezun olacaklardır. Eğitim süresince öğrencilerimize Medikal Park Hastanelerinde staj yapma imkanı sunulacaktır. Programımızı başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz “Fizik Tedavi Teknikeri” unvanı alarak bir çok alanda çalışmaya başlayabilecekleri gibi Dikey Geçiş Sınavında (DGS) başarılı oldukları takdirde; ÖSYS kılavuzunda belirtilen programlara kontenjan dâhilinde dikey geçiş yaparak 4 yıllık Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon lisans eğitimi alma imkanı yakalayabileceklerdir.

Öğrencilerimizin bedence güçlü ve dayanıklı, göz ve ellerini eşgüdümle kullanabilen, el ve parmak becerileri gelişmiş, başkalarını anlayabilen ve onlara yardım etmekten hoşlanan, sabırlı, sevecen, dikkatli ve sorumluluk sahibi, insan haklarına saygılı, hasta ve özürlü kişilere yardımcı, iletişim becerileri kuvvetli ve ekip çalışmasına yatkın olmalarını bekliyoruz.

Hepinize sağlıklı, başarılı, heyecan ve coşku dolu verimli bir yıl dilerim.

Öğr. Gör. Şule TOPÇU 

Fizyoterapi Program Başkanı