Close

Etkinlik Takvimi

7 Kasım 2017 Salı günü saat 15.30’da 506 nolu sınıfta uluslararası kutlanan Medikal Fizik Günü SHMYO Fizik hocalarımızın katkılarıyla anılacaktır. Tüm hocalarımızın ve öğrencilerimizin katılımızı bekliyoruz.

 

SHMYO Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Öğretim Görevlisi Doktor Gülhan SEYHUN; ekim ayının ilk pazartesi gününde kutlanan Dünya Çocuk Günü kapsamında basında yer almak üzere çocuk haklarına, çocuk istismarında önce anne babaların eğitilmesi gerektiğine dikkat çeken bir röportaj gerçekleştirdi.

Okutman Evşen ÇERKEŞLİ, 16 Mayıs 2017 tarihinde Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya Merkezi tarafından düzenlenen Lisansüstü İletişim Öğrencileri Kongresi’nde “Hülya Koçyiğit’in Üç Filmi Üzerinden Yıldız ve Persona Kavramlarına Bakmak” başlıklı bildirisini sunmuştur.

Okutman Evşen ÇERKEŞLİ, 17 Mayıs 2017 tarihinde Bursa Uludağ Üniversitesince gerçekleştirilen “I. Uluslararası Yabancı Dil Olarak Türkçenin Öğretimi Bilgi Şöleni”ne “Göç Alan Şehirlerde Türkçenin Öğretimi”adlı sunumla katılmıştır. 

Optisyenlik Programından mezun olacak öğrencilerimizin, mesleğe başlangıcı konusunda rehberlik sağlaması amacıyla 10 Mayıs 2017 tarihinde saat 14.00' de "Nereden Başlamalıyım" konulu seminer yapılmıştır. Semineri Ezc. Gözlükçü Taylan KÜÇÜKER (Optisyenler Dernekleri Federasyonu Başkanı) gerçekleştirmiştir. Etkinliğin haberi, optik gazetede de yer alacaktır. 

 

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi SHMYO Radyoterapi programından Öğretim Görevlisi Duygu Tunçman GENÇ ve Öğretim Görevlisi Ahmet Murat ŞENIŞIK 9 Mayıs 2017 tarihinde Çukurova Üniversitesinde gerçekleşen “Nükleer Tıp Internal Radyasyon Dozimetre” kursuna katılmışlardır.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi SHMYO Radyoterapi programı Öğretim Görevlisi Duygu Tunçman GENÇ, 10- 11 Mayıs tarihleri arası Çukurova Üniversitesinde Gerçekleşen Uluslararası TESNAT (Theoretical and Experimental Studies in Nuclear Applications and Technology) Kongresine “Investigation of Tissue Inhomogeneity Effect on Dose Distribution for 3D High Dose Rate Brachytherapy using EBT3 Gafchromic Film” başlıklı poster sunumu ile katılmıştır. 

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Program Başkanı Öğr. Gör. Handan Tanyıldızı, “Radiation Absorbed Dose Calculation of Yttrium-90 Microsphere Therapy” isimli bildirisini sunmak üzere 10 Mayıs 2017 tarihinde Adana’da düzenlenen TESNAT-2017 Kongresi’ne katılmıştır.

05 Mayıs Cuma günü SHMYO E-703 No’lu sınıfta Okutman Betül Akdemir, Okutman Gülçin Büyükdöğerli ve Okutman Evşen Çerkeşli tarafından Avrupa Günü’nü kutlamak amacıyla "Başkalarının Hayatı" adlı filmin gösterimi düzenlenmiştir.

Odyometri bölümü 1. Sınıf öğrencileri Toplumsal Sorumluluk dersi kapsamında bölüm hocaları Öğr. Gör. Serpil Hülya Ahmet ve Okutman Evşen Çerkeşli refakatinde 28 Nisan 2017 tarihinde Şişli'de bulunan ve Down Sendromlu gençlerin aileleriyle beraber istihdamına olanak sağlayan Down Cafe'de kendileriyle vakit geçirip bu hastalığı yakından tanıma ve farkındalık kazanma şansına erişti. 

Okulumuzun tiyatro topluluğu tarafından Anton Çehov'un oyunlarından derlenen "Sevgili Doktor" adlı temsil 2 Mayıs 2017 tarihinde Mahmutbey kampüsünde gerçekleştirildi. Oyuna Güzel Sanatlar dersi Öğr. Gör. Sultan Cansu Gönenç, Genç Eleştirmenler Kulübü Danışmanı Okutman Evşen Çerkeşli ve Okutman Betül Akdemir RDY ve TGT öğrencileri ile katılarak destek verdi hem de eğlenceli vakit geçirdi. 

SHMYO Radyoterapi Programından Öğr. Gör. Eda Mutlu, Öğr. Gör. Duygu Tunçman Genç ve öğrenciler; 27 Nisan 2017 tarihinde LÖSEV'in düzenlediği panele katıldı. "Yerli malı yurdun malı, herkes onu kullanmalı." ifadesinden yola çıkılarak Dr. Üstün Ezer (Pediatrik Hematolog& Onkolog), Cem Seymen (Gazeteci), Mehmet Reis (Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı) ve Sahrap Soysal (Türk Yemekleri Uzmanı) tarafından  doğal yiyecekler ile beslenerek kansere engel olabileceğimiz üzerine dikkat çekilmiş ve dikkatli beslenmeye farkındalık oluşturulmuştur.

Fizyoterapi bölümü Kişilerarası İlişkiler'in son dersini 27 Nisan 2017 günü Mahmutbey kampüste çimlerde gerçekleştirerek keyifli bir atmosferde senenin tekrarını yapıp finaller öncesi yorgunluk attı. Ayrıca konuk tiyatro ekibinin "Kuklacı" adlı oyunu da dersin kazanımları doğrultusunda izlendi. 

 

Okutman Evşen Çerkeşli, 6 Mayıs 2017 Cumartesi günü Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesince düzenlenen Ulusal Hikaye Anlatıcılığı Kongresi'nde "Bize Kalan Hikayeler" başlıklı bildirisini sunarak masal ve destan türlerinin öğretiminde yararlanılabilecek somut malzemeyi Türk sinemasındaki kullanımlarından hareketle örneklendirmiştir .

TGT Öğr. Gör. Handan Tanyıldızı 3 Mayıs'ta kutlanan Türkçülük Günü öncesinde Bakırköy kampüsü Radyo Altınbaş’ta 2 Mayıs 2017'de 17.00-18.00 saatleri arasında gerçekleştirdiği radyo yayınında "Bir Mühendislik Dehası Olarak Osmanlı Yayları" ve "Geleneksel Okçuluk ve Fizik" konularını ele alarak bu geleneksel spor dalımıza çok bilinmeyen bir açıdan yaklaşıp farklı ve faydalı bilgiler vermiş, programını Türkçülük Gününe ithafen gerçekleştirmiştir.

Okutman Betül Akdemir, Kırıkkale Üniversitesinde 8-10 Nisan 2017 tarihlerinde Sayın Adalet Bakanı, Savunma Sanayi Müsteşarı, Kırıkkale Valisi ile Kırıkkale Belediye Başkanı’nın da katılımıyla gerçekleştirilen 2. Uluslararası Savunma Sanayi Sempozyumu’nda “From Defense to Stability: Mediterranean Dialogue of NATO” başlıklı sözlü bildirisini sunmuştur. Bildiri, özet kitabında yayımlanmıştır. 

Okutman Betül Akdemir, Niğde’de 26-29 Nisan 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen 4. Uluslararası Türk Dünyası Araştırmaları Sempozyumu’nda “Türkiye – Azerbaycan İlişkilerinde Enerji Faktörü: Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hattı” başlıklı sözlü bildirisini sunmuştur. Sunum metni, bildiri kitabında yayımlanmıştır. 

Öğr. Gör. Gülhan Seyhun, 28 Nisan 2017 Cuma günü saat 18.00-19.00 arasında İstanbul Türk Ocağı’nda “Yetimler Hakkında Devletin Sorumluluğu ve Darüleytamlar” başlıklı semineri gerçekleştirmiştir. Müzikle zenginleştirilen sunum, katılımcılar tarafından ilgiyle takip edilmiştir. 

Odyometri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Aycan Baş, Ameliyathane Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Özlem Yoldaş ve Toplumsal Sorumluluk Dersi Okutmanı Evşen Çerkeşli öncülüğünde 27 Nisan 2017 tarihinde Bakırköy Çocuk Masasına gidilerek "Etnik Kimlik" konusunda yetkililerden bilgi alınmış, ayrıca "Dezavantajlı Bireylerde Farkındalık" dersinin sorumlusu olarak Öğr. Gör. Aycan Baş da konuyla ilgili bilgiler aktarmıştır. İnteraktif şekilde gerçekleştirilen ders boyunca iki öğrenci sunum yapmış, böylelikle Toplumsal Sorumluluk bilincine de vurgu yapılmıştır. 

Öğr. Gör. Gülhan Seyhun 26 Nisan 2017 tarihinde saat 17.00-17.30 arasında Bakırköy kampüsü Radyo Altınbaş’ta “Yetimlerin Umudundan Dünya Çocuklarına Uzanan 23 Nisan Hikayesi” adlı programında bu günün anlam ve önemine farklı bir açıdan bakmayı sağlayan bir yayın gerçekleştirmiştir. 

Ameliyathane Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Özlem Yoldaş öncülüğünde düzenlenen “İyilik Paylaştıkça Çoğalır” başlıklı projesine Okutman Evşen Çerkeşli liderliğinde Toplumsal Sorumluluk dersi kapsamında TGT öğrencileri ile beraber kitap, oyuncak, kuru boya bağışında bulunuldu. 

Okutman Betül Akdemir 26 Nisan 2017 tarihinde saat 13.00-13.30 arasında Bakırköy kampüsü Radyo Altınbaş’ta “Türkiye'de ve İstanbul Kemerburgaz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda Mesleki İngilizce Öğretimi" adlı programında dersin Türkiye'deki muadillerinden farklı olarak okulumuzda her bölüme ayrı içerikle öğretildiğinin üzerinde duran ve bunu örneklerle somutlaştıran bir yayın gerçekleştirmiştir.

 

Okutman Evşen Çerkeşli 2 Mayıs 2017 tarihinde saat 11.00-11.30 arasında Bakırköy kampüsü Radyo Altınbaş’ta "Haftanın Güncel Kültür ve Sanat Haberleri"ni içeren bir yayın gerçekleştirmiştir. Burada öncelikle 2-3-4 Mayıs 2017 tarihlerinde okulumuz bünyesinde Mahmutbey Kampüsünde gerçekleştirilecek "Motivasyon Günleri" hakkında bilgi verilerek katılım konusunda dinleyenlere çağrıda bulunulmuş, ardından yaklaşan tiyatro festivalleriyle ilgili bilgi verilip son olarak "Sizin Hiç Maviniz Var Mı?" Kitabının tanıtımı yapılmıştır.