Close

Program Başkanının Mesajı

Dünyada ve ülkemizde sağlık sektöründe gerçekleşen hızlı büyüme ve gelişmeye paralel olarak eğitimli, donanımlı sağlık personeli ihtiyacı da artmaktadır. Uğraş konusu ‘’insan sağlığı’’ olunca anestezi uygulaması esnasında anestezi hekimi ile işbirliği içinde çalışan anestezi teknikerinin eğitimi de bu anlamda çok önemlidir.

Üniversitemiz Meslek Yüksek Okulu kapsamında açılmış olan ‘’Anestezi programı’’; ameliyat öncesi hasta hazırlığını yapabilecek, her türlü ameliyatta hastanın uyutulması ile ilgili tıbbi yöntemleri uygularken anestezi uzmanına yardım edecek, ameliyat sonrasında da hasta kontrolü ve denetimini üstlenebilecek, çağdaş bilgi ve beceri ile donanmış, ekip çalışmasına uygun, sorun çözme kapasitesi olan, kültürel birikime ve iletişime sahip, insan sağlığına önem veren, toplumsal sorumluluklarını yerine getirebilen, üretken sağlık teknikerleri yetiştirmeyi amaçlayan 2 yıllık bir ön lisans programıdır.

Program mezunları ‘’Anestezi Teknikeri’’ unvanını alırlar. Mezunlar ameliyat yapılan her türlü sağlık kurumunda (üniversite hastanesi, devlet hastanesi, özel hastaneler, doğum evleri vb. ), hastanelerin acil servis, reanimasyon servisi ve ağrı odalarında, tüp bebek merkezlerinde iş olanaklarına sahip olacaklardır.

Altınbaş Üniversitesi en üst akademik ve insani değerlere sahip, lider bir kurum olmayı hedef olarak benimsemiştir. Yeni eğitim ve öğretim yılında aramıza katılacak olan tüm öğrencilerimize şahsım ve tüm çalışma arkadaşlarım adına şimdiden hoş geldiniz diyor ve başarılı bir eğitim dönemi diliyorum.

Öğr. Gör. Cansu ILGIN
Anestezi Program Başkanı