Close

Müdürün Mesajı

 

Sevgili Gençler ve Çok Değerli Anne-Babalar,

 

Altınbaş Üniversitesi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, Altınbaş Holding’in eğitim alanında önemli bir sosyal sorumluluk projesi olarak kurulmuştur. Temel hedefimiz eğitim faaliyetlerini gerçekleştirerek ülkemizdeki “tekniker kadro” ihtiyacını karşılamaktadır. Mütevelli Heyeti Başkanımız Ali Altınbaş’ın da dediği gibi bir eğitim kurumunda telaffuz edilmesi gereken en önemli sözcük “uygulamadaki başarı”dır.

Bu anlamda misyonumuz, dünyanın ve Türkiye’nin ihtiyaçları doğrultusunda kendini güncelleyen, yenilikçi, uygulamayı merkeze koyan ve öğrenen odaklı bir anlayışa sahip, inovasyona yönelik, özgür araştırma imkânını ve ortamını sunan, toplumsal sorumluluk bilinciyle özgün katkılar sağlayan çözüm öncelikli üniversite olmak.

Küreselleşen dünyada artık temel eğitimin ardından teorik eğitimin yeterli olmadığı, teorinin pratik ile desteklendiği bir mesleki eğitim modeli ön plandadır. Teorinin pratikle birleştiği bir eğitim modelinden yola çıkarak öğrencilerimize teorik derslerin yanı sıra sanayi ve iş dünyasıyla yaptığımız iş birlikleri ile yerinde uygulama ve staj imkânları sağlıyoruz. Amacımız, öğrencilerimiz mezun olur olmaz hedefleri doğrultusunda ister hemen iş hayatına atılsınlar, ister eğitimlerini lisans eğitimine tamamlasınlar, isterlerse de alacakları diploma ekleri ile eğitimlerine dünyanın başka bir ülkesinde devam edebilsinler. Meslek Yüksekokulumuz dünya genelinde yaklaşık yüz ülkede faaliyet gösteren uluslararası bağımsız bir akreditasyon kuruluşu olan Pearson Assured denetiminden başarı ile geçmiştir. Öğrencilerimize diplomalarıyla birlikte vereceğimiz uluslararası geçerliği olan Pearson sertifikaları ile yurt dışı eğitim fırsatlarına sahip olacaklar. Ayrıca mezunlarımız akreditasyon sayesinde iş başvurularında ve akademik hayatlarında kendilerine avantaj yaratacaklardır.

Yüksekokulumuz Sağlık sektöründen Adalet sektörüne, Takı Tasarımı, Grafik Tasarım, İş Sağlığı ve Güvenliği, Bilgisayar Programcılığı gibi teknik sektörlerden Sosyal Hizmet, Çocuk Gelişimi, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği ve Dış Ticaret gibi hizmet sektörlerine eleman yetiştirmektedir. Ayrıca Havacılık sektörüne ilgi duyan, sivil hava ulaştırma işletmeciliği alanında çalışmak isteyen öğrencilerimiz için “Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı” ve “Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı” Meslek Yüksekokulu programlarımız arasında yer almaktadır. Bu yıl açılan “Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Programı” ile devlet korumasına alınan çocukların yerleştirildiği çocuk evleri, sevgi evleri ve çocuk destek merkezleri gibi kurumlarda çocukların korunması ve bakımına yönelik hizmet edebilecek uzmanlar yetiştirirken, yine bu yıl açılan “Aşçılık Programı” ile dünya çapında aşçılık mesleğini uygulayacak elemanları sektöre hazırlamayı hedefliyoruz.

 

Altınbaş Üniversitesi Meslek Yüksekokulu eğitim-öğretime başladığı 2013 yılından beri hızla büyüyor, yeni bölümleri ve alanlarında uzman akademik kadrosu ve öğrencileri ile Altınbaş Vakfı’nın temel misyonu olan “eğitim”e destek olmaya devam ediyor. 2017-2018  akademik yılından itibaren Meslek Yüksekokulumuzun I. öğretim (gündüz) ve II. öğretim (gece) programları ile Mahmutbey Yerleşkemizde yer alacak yeni modern binamızda eğitim öğretime devam edeceğiz.

Eğitimin belleğinin doldurmaktan ziyade kendini geliştirmek olduğu felsefesiyle çıktığımız bu yolda bir meslek uzmanı olarak iş yaşamına bir an önce atılmak isteyen siz değerli gençlerimize kapılarımız sonuna kadar açıktır.

 

Doç. Dr. Yasa EKŞİOĞLU ÖZOK

Meslek Yüksekokulu Müdürü