Close

Programın Amacı

Altınbaş Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı 2017 yılında kurulmuştur.   Bu program kurulduğu yıldan itibaren öğrenci almaya başlamıştır.  Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı şu an 3 öğretim görevlisinden oluşan eğitmen kadrosu ile öğretim ve akademik çalışmalarını sürdürmektedir.   İş imkânları çok geniş olan Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı mezunları hem özel sektör kuruluşlarında hem de kamu kuruluşlarında çalışma olanağına sahiptir.  Mezunlar bu alanda çalışabilmek üzere gerekli temel ve teknik bilgiler ile donatılmış olarak yetiştirilirler.

Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programının amacı, hukuk sektöründe gerekli hukuksal terim ve deyimleri bilen, hukuki kavramlara hakim, büro içinde ve dışında gerekli olan haberleşmeleri, organizasyonları sağlayıp iletişim kurabilen, etkili ve akıcı sunum yapan, bilgisayarda ofis programlarını kullanarak yazışma yapabilen, dosyalama ve arşivleme yapmayı bilen, kuruma uygun iş mektubu içeriği oluşturabilen, Türkçe’yi iyi konuşabilen, temsil etme becerisine sahip, hukuk dosyalama sistemini ve dava hizmetlerini izleyebilen özverili, nitelikli elemanlar yetiştirmektir.

Altınbaş Üniversitesi MYO Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı bu özverili mesleği seçmeye karar vermiş öğrencilerin teorik altyapılarını desteklemeyle birlikte, uygulamalı dersleri ve zorunlu staj uygulamasıyla mesleki hayatlarına en etkin biçimde hazırlanmalarını sağlamaktadır.