Close

Bölüm Başkanının Mesajı

Psikoloji Bölümü Başkanı <br/> Dr. Öğretim Üyesi Burak DOĞRUYOL

Psikoloji, insanı oluşturan beden-zihin denklemini çözme yolunda araştırma ve uygulamalar gerçekleştiren bir bilim dalıdır.

Genç bir nüfusa sahip olan ülkemizde psikoloji mezunlarına olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Altınbaş Üniversitesi Psikoloji Bölümü genç ve dinamik bir bölüm olarak öğrencilerine hem araştırma hem de uygulama alanlarında deneyim kazandırmayı hedeflemektedir. Amacımız, öğrencilerimizin araştırmacı, sorgulayan, yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmiş bireyler olmalarına destek olmaktır. Bu amacımıza hizmet etmek üzere oluşturulmuş müfredatımız psikolojinin farklı alt alanları konusunda öğrencilerimizin bilgilenmelerini sağlayacak ve ilgi alanlarına daha fazla yönelmelerine fırsat tanıyacak esnek bir yapıda düzenlenmiştir. Öğrencilere psikolojinin tüm alt alanlarını tanıtarak bilinçli tercihler yapabilecek donanıma sahip bireyler olmalarını hedeflemekteyiz. Öğretim üyelerimizin sağlayacağı kişisel mesleki rehberlik ile her öğrencimiz ilgi ve kişisel yetkinlik alanlarına yönlendirilecek, böylece profesyonel yaşamda daha başarılı bireyler olmaları yönünde desteklenecektir.

Öğrencilerimiz, Psikoloji Uygulama ve Araştırma Merkezimizde öğretim üyelerinin yürüttükleri araştırma ve sosyal sorumluluk projelerine katılarak araştırma projelerini uygulayarak öğrenme fırsatını elde edeceklerdir. Aynı zamanda Uygulama ve Araştırma Merkezimiz bünyesinde toplum ve bireylere yönelik verilecek psikolojik destek uygulamalarında da gözlemci olarak yer alacaklar, ayrıca farklı psikoloji alt alanlarına yönelik stajlarla yaşayarak öğrenme fırsatını yakalayacaklardır.

Amacımız dünya standartlarında modern ve dinamik bir psikoloji eğitim programı sunmaktır.

Bu programı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. 

Psikoloji Bölümü Başkanı -  Dr. Öğretim Üyesi Burak DOĞRUYOL