Close

Duyurular

Aslıhan KARAKURT, İstanbul'dan sonra Türkiye'nin en büyük altın kenti olan Kahramanmaraş'ta Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) koordinasyonunda, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ve Kahramanmaraş Kuyumcular Odası işbirliğinde gerçekleştirilen yarışmada 6 şehirden 39 yarışmacının 58 eseri arasında yarıştı. Kağıt paftalar üzerine artistik ve teknik çizimlerden oluşan eserleri; konuya bağlılık, özgünlük, üretime uygunluk, pazarlanabilirlik, ergonomik yapı ve estetik ölçütleri dikkate alarak inceleyen jüri, ön elemede en başarılı gördüğü 3 eseri finale taşıdı. Finale kalan 3 eser asasında yer alma başarısı gösteren öğrencimiz Aslıhan KARAKURT'un prototipi üretilen tasarımı 3 eser arasında tekrar jüriye sunuldu ve yapılan değerlendirme sonunda finalde 3. lük ödülü sahibi oldu. 20 Aralık 2019 tarihinde İstanbul Ramada Otel’de düzenlenen törende, Kahramanmaraş Kuyumcular Odası Başkanı Hacı Mustafa Öz’ün elinden ödülünü alan öğrencimiz Aslıhan KARAKURT’u göstermiş olduğu üstün başarısından dolayı tebrik ediyoruz.

Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nde öğretim üyesi olan sanatçılar Prof.Dr. Bünyamin Özgültekin, Prof. Dr. Nurcan Perdahcı ve Dr. Öğretim Üyesi Cemile Tuna Tokyo Metropolitan Müzesi’nde kişisel sergi açtılar.

Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nde öğretim üyesi olan sanatçılar Türkiye Cumhuriyeti Tokyo Büyükelçisi Sayın H. Murat MERCAN 13.09.2019 tarihinde saat: 14.30’da ziyaret ettiler. Altınbaş Üniversitesi adına kendilerine bir anı hediyesi takdim edildi. 10.09.2019   AIAP Sergisi’’ açılışı gerçekleştirildi. 13.09.2019 tarihinde AIAP ‘’Junten’’ Türkiye’den katılan sanatçılar onuruna bir akşam yemeği düzenledi. Bu yemeğe Türk sanatçılarla birlikte Japonya’dan sanatçılar da katıldı. İki ülke sanatçıları arasında kültür sanat konularında verimli temaslar gerçekleştirildi. Ayrıca Japonya’nın Liberal Demokrasi Parti Milletvekili Shigeto NAKAHARA’da yemeğe katıldı. Yemekte; 2020 yılında yapılacak sergi küratörlüğü daha önceden onaylanan Prof. Dr. Bünyamin ÖZGÜLTEKİN yapılacak sergiyle ilgili bir konuşma yaptı.  Türk heyeti AIAP ‘’Junten’’ Başkanı Shirato AKİRA ve Başkan Yardımcısı Naoyuki SHİİNA’yı ziyaret etti. Gelecek sergi mekanları üzerinde çalışmalar yapıldı.

T.C. Tokyo Büyükelçisi Sayın H. Murat MERCAN ve eşleri Sayın İnci Mercan Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nde öğretim üyesi olan sanatçıların Tokyo Metropolitan Müzesi Design Festa Gallery’de açtıkları sergileri izlediler. Müsteşar Emel DERİNÖZ TEKİN, Türkiye’nin Tokyo Büyükelçisi Sekreteri İzumi SAİTO, Shizuka KUWASAKO, Etsuko WADA sergiyi ziyaret ettiler. Sanatçılar Tokyo Belediyesi ve AIAP Tokyo Sosyal Medyasına sergi ile bilgiler verdiler.

Tokyo Metropolitan Müzesi Design Festa Gallery Tokyo’da Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğretim üyelerinin açtığı kişisel sergiler beğeni ve yoğun ilgi ile karşılandı. Türkiye ve Japonya arasındaki kültür sanat konularında işbirliği ve dostluk adına olumlu adımlar atıldı.

 

“Ev tekstili sektöründe dünyanın en büyük iki fuarından biri olan İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı EVTEKS, 23 Nisan’da CNR Expo Yeşilköy'de 25. kez kapılarını açtı.

 

CNR Holding kuruluşu İstanbul Fuarcılık ve Türkiye Ev Tekstili Sanayici ve İşadamları Derneği (TETSI·AD) iş birliğinde organize edilen fuarın, bu yılki moda ve trend temasını ünlü tasarımcı Bahar Korçan liderliğinde oluşan ekip ‘Alternatif Varoluşlar (Alternative Existences)’ olarak belirledi.

 

Türkiye’nin en önemli ev tekstili markalarının ürün sergilediği EVTEKS’te; İspanya, Fas, Portekiz ve Çin milli katılım sağlarken; Hollanda, Belçika, Hindistan, Yunanistan, Ukrayna, Mısır, Bangladeş, Pakistan, Almanya, Ürdün, İran, Fransa, Avusturya, Türkmenistan gibi ülkeler de bireysel olarak yer alacak. Fuarın 800 katılımcısının 150’den fazlası yabancı firmalardan oluşuyor.

 

Bu önemli fuara Altınbaş Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü de katıldı.  Öğrencilerin çalışmalarının sergilendiği etkinlik aynı zamanda  öğrencilerin sektörle buluşması noktasında da büyük önem taşıyor.

 

Fuar, 23-27 Nisan 2019 tarihlerinde  09:00/18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.”

 

Altınbaş Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümünün ilk mezunlarından biri olan Sılay Kural isimli öğrencimiz Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından bu yıl 14'üncüsü düzenlenen Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Moda Tasarım Yarışması'nda birinciliği kazandı. 

 

"The Massege" temasıyla Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası'nda bu yıl 14'üncüsü düzenlenen EİB Moda Tasarım Yarışması'nın final defilesi beğeni topladı. 

 

Hazır giyim ve konfeksiyon sektörünün daha katma değerli ürün ihracatının yolunu açacak, genç ve vizyoner tasarımcıları Türk hazır giyim sektörüne kazandırmak amacıyla düzenlenen yarışmada birinci olan öğrencimizi tebrik ediyoruz. 

 

“BULUT ÜSTÜ-BULUT ALTI”

Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Cüneyt Gök’ün yazıp yönettiği “Bulut Üstü Bulut Altı” adlı kısa Filmin gösterimi ve söyleşisi 8 Nisan 2019 Pazartesi günü saat 14: 00  Gayrettepe Kampüsü Konferans Salonunda, öğrencilerinin, öğretim üyelerinin ve konukların katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Yazan Yöneten:

Cüneyt Gök

Görüntü Yönetmeni:

Cenk Kaptan

 

Oyuncular:

Nadir Erdem

Çınar Göksu

Sinema ve Televizyon Bölümü Öğrencileri

 

 

Öğrencilerin Bilgisayar Destekli Tasarım dersinde hazırladıkları moda tasarımları ve

Bilgisayar Destekli Desen Tasarımı dersinde hazırladıkları kumaş tasarımları, üç boyutlu giydirmeleri ve transfer baskı yöntemiyle ürüne dönüşen çalışmaları bu sergi kapsamında izleyicilere sunuldu.

Sergi 21 Nisan 2019 tarihine kadar Gayrettepe Yerleşkesi Sanat Galerisi’nde izlenebilir. “

Üniversitemiz Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Takı Tasarımı Bölümü 4. Sınıf öğrencimiz Ebubekir KAYGUSUZ, Mücevher İhracatçıları Birliği tarafından “Nadir Endemikler” temasıyla 11.si düzenlenen JTR Mücevher Tasarım Yarışmasında II. lik ödülü kazandı.

 

Ebubekir KAYGUSUZ,  bu yıl rekor sayılabilecek şekilde 378 başvurunun olduğu yarışma kapsamında, yerli ve yabancı isimlerden oluşan jüri üyeleri tarafından titizlikle seçilen 10 yarı finalist içinde yarıştı. Yarışma organizasyonunun sunduğu sponsor firma eşliğinde üretim sürecini tamamlayan KAYGUSUZ,  22 Mart 2019 akşamı özel bir defile eşliğinde sunulan 10 final ürünü içinden II. lik ödülü’nü kazanarak Üniversitemiz ve Güzel Sanatlar Fakültemizi onurlandırmayı başardı. Öğrencimizi bu üstün başarısından dolayı tebrik ediyoruz.

Ebubekir KAYGUSUZ, “AŞKIN ÇİÇEĞİ”, aşkın dile geldiği “Sevgi Çiçeği” nin yorumu.

19 Mart 2019 tarihinde 8.ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması ekibi, GSTF Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümünde öğrencilerle buluşarak tanıtım etkinliği gerçekleştirmişlerdir.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Bünyamin ÖZGÜLTEKİN, Yakın Doğu Üniversitesi Kıbrıs Sanat Müzesi’nin kuruluşu için 11-22 Şubat tarihleri arasında Lefkoşa’da düzenlenen Sanat Çalıştayı’na Sanatçı olarak davet edilmiş ve yapılan çalıştaya katılmıştır. Çalıştay’da ortaya çıkacak sanat yapıtları müzenin ilk yapıtları olmuştur.

Prof.Dr. Bünyamin ÖZGÜLTEKİN, Sanat Çalıştayına katılım sonrasında katılım sertifikası almıştır.

Dekan Prof.Dr. Bünyamin ÖZGÜLTEKİN, yukarıda gösterilen eseriyle çalıştaya katılmıştır.

Dekan Prof. Dr. Bünyamin ÖZGÜLTEKİN Yakın Doğu Üniversitesi Kıbrıs Sanat Müzesinde.

 

Yakın Doğu Üniversitesi Kıbrıs Sanat Müzesinde gerçekleşen, Dekanımız Prof.Dr. Bünyamin ÖZGÜLTEKİN’de katıldığı Resim Çalıştayını https://youtu.be/xE7ZdKX0jew linkten izleyebilirsiniz

1911 yılında 8 Mart günü çalıştıkları fabrikada çıkan yangında 129 işçi kadının ölmesiyle başlayan haklarını arama mücadelesi, Birleşmiş Milletler tarafından 16 Aralık 1977 tarihinde 8 Mart’ı “Dünya Kadınlar Yılı” olarak ilan edildi.  Kadınların eşit işe eşit ücret talebiyle başlattığı hak mücadelesinin sembolü haline gelen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü anmasına yönelik Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğretim Elemanları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü anısına bir sergi düzenlediler. Sergiye katılan akademisyenler; Adem GENÇ, Arzu ALTINÇELİK, Bedri BAYKAM, Berna KARAÇALI, BUBİ, Bünyamin ÖZGÜLTEKİN, Cemile TUNA, Cevat DEMİR, Cüneyt GÖK, Ferit ÖZŞEN, Hülya ŞAHİNER, Lütfiye BOZDAĞ, Meliha SÖZERİ, Merve YILMAZ, Nihan AKDEMİR, Nurcan PERDAHCI, Orhan ERKAL, Özcan UZKUR, Umut Şilan OĞURLU, Vedat SOMAY

Sergi; 8-18 Mart 2019 tarihlerinde Altınbaş Üniversitesi Gayrettepe Yerleşkesi Sanat Galerisi’nde görülebilir.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bünyamin ÖZGÜLTEKİN'in ödül almış eseri, 37 yıllık DYO Resim Yarışmalarından ödül alan sanat yapıtlarından oluşan "Özel Dyo Sergisi"nde sanatseverlerle buluşacaktır.

Tarih: 10.01.2019

Yer: Karaköy Galata Rum Okulu

Saat: 18.00-21.00

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bünyamin ÖZGÜLTEKİN Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından organize edilen "Yarışmalarda Değer Bulan Sanatın Gelecekteki yeri" adlı panele konuşmacı olarak katılacaktır. 

Tarih: 16.01.2019

Yer: Karaköy Galata Rum Okulu

Saat: 15.00-17.00

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üy. Nihan AKDEMİR'in "Nefes" isimli 5. kişisel sergisi 10. EKİM 2018 saat 18.00'dA İzmir Türkan Saylan Kültür Merkezi Sanat Galerisi'nde açılacaktır. 

Sergi 10-26 Ekim tarihleri arasında görülebilir.

Altınbaş Üniversitesi- GSTF Sinema Tv Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sabri Özaydın’ın yürütücülüğünü yaptığı “Topluma ve Kültüre Hizmet Edenler” başlıklı BAP Projesi, Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ’ın bugünkü yaşamından kesitler sunan, anılarını, deneyimlerini, sanata, tarihe ve günümüze bakışını yansıtan bir belgesel olarak hayata geçiyor.

Çekimleri Temmuz ayı içinde Mersin’de gerçekleşen; 105 Yaşına basan Prof. Dr. Muazzez İlmiye Çığ ile ilgili belgeselin yönetmeni Prof. Dr. Sabri Özaydın Türkiye coğrafyasında projeye insert edilecek yeni çekimler yapmaya devam ediyor.

Belgeselde Altınbaş Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümünden Dr. Öğretim Üyesi Cüneyt Gök, Maltepe Üniversitesinden Öğr. Görevlisi Murat Fevzi Gezer görev alırken Nedret Özaydın da çekimlere destek verdi.

Lviv Sanat Sarayı’nın genel müdür yardımcısı Yu. Viznyak’tan gelen  09.07.2018 tarih ve No 1-7/103 Sayılı yazı ile 2018 Mayıs ayında Lviv Sanat Müzesi'nde yapılan görüşmeler sonucunda  kültürel alanda yapılacak sanatsal değişimlerin Ukrayna için son derece önemli olduğunu vurguluyor. Lviv Sanat Sarayı Müzesi olarak Altınbaş Üniversitesi ile ortak toplantılar, ortak sergiler ve  sanat sempozyumları  yapmaya hazır olduklarını belirtiyor. Bu vesile ile  İş birliği anlaşmamızın projesine özel niyet ve öneriler sunmamızı  öneriyor.,

     Kumaş üretimi alanında köklü ve saygın kuruluşlardan biri olan ALMODO TEKSTİL, sergide yer alan bazı desen çalışmalarını seçmiş ve bünyelerindeki Penelope markasının koleksiyonuna alıp üretimini gerçekleştirmişti.  

     Ayrıca CO-OP anlaşması da imzalanan Almodo Tekstil'de öğrencilerimize 6 ay boyunca staj yapma ve çalışma imkanı da sunulmuştu. 

     Firmanın olumlu düşünceleri ve istekleri doğrultusunda öğrencilerimiz kumaş deseni çalışmalarını devam ettirerek yeni kolleksiyonlar hazırladılar. Bu desenler de yine Penelope markasıyla firmanın koleksiyonuna alındı. Geçen hafta itibariyle de üretimleri gerçekleştirildi. 

      Sektör-üniversite işbirliğini her zaman ön planda tutan Altınbaş Üniversitesi, GSTF, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü yeni projelerle öğrenciyi iş dünyası ile buluşturmaya devam edecektir... 

Üniversitemiz, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Sinema ve Televizyon bölümünden Dr. Öğretim Üyesi Cüneyt Gök’ün BAP desteği alan “İşini severek Yapanlar” adlı belgesel projesi çekimleri tamamlandı.

Çekimleri Şanlıurfa,Halfeti, Savaşan köyü ve Adana Yumurtalık Lagün’ünde gerçekleştirilen bu belgesel; fotoğraf sanatçısı Özlem Acaroğlu’nun fotoğraf aşkı ve serüvenini, çıktığı yolculukları, doğa ve insanlarla kurduğu şiirsel bağı ve hayata geçirdiği fotoğrafları ele alıyor.  

2-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen bu çalışmada çekimlere Sinema ve Televizyon Bölümü Başkanı Prof. Dr. Sabri Özaydın, Dr. Öğretim Üyesi Cüneyt Gök ve bölümün 2.sınıf öğrencileri katıldılar. Öğrenciler hem alan deneyimi hem de kamera, ses, ışık ve film yönetimi pratiği kazanırken ayrıca belgeselin kamera arkasını da görüntülediler.

Üniversitemiz, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bünyamin ÖZGÜLTEKİN, Ukrayna / Shayan Uluslararası Sanat Sempozyumuna, sanatçı ve eş başkan olarak davet edildi.

2000 yılından bu yana aralıksız düzenlenen sempozyumla, sanatçılar arası deneyim ve bilgi birikiminin aktarımı, genç sanatçıların, başka kültür ve deneyimleri yaşayarak farkındalıklarının artması ve köklü dostluklar kurmalarını da sağlamak amacıyla alanında yetkin, tanınmış ulusal ve uluslararası sanatçıların davet edildiği ve her sene gerçekleştirilmesi planlanan sempozyumun bu seneki konukları; Ukraynalı ve Türk Sanatçılar oldu.

Ukraynalı sanatçıların seçimini, Sanatçılar Birliği Başkanı Anatoly KRAVCHENKO, Türk sanatçıların seçimini Prof. Dr. Bünyamin ÖZGÜLTEKİN yaptılar. Türkiye’den seçilen sanatçılar arasında Altınbaş Üniversitesi  GSTF Öğretim üyeleri; Prof. Dr. Cevat DEMİR ve Dr. Öğretim Üyesi Cemile TUNA da yer aldılar.

Sempozyum, uluslararası düzeyde mesleki ve sanatsal değişimler için katılımcı, genç sanatçılara yeni bir vizyon sağlarken, oluşturulan iletişim ağı sayesinde akademisyenlere yeni olanaklar sundu. Bunun yanı sıra, yeni malzeme ve tekniklerin hızla gelişmesine bağlı olarak farklı uygulama ve felsefeler, bu etkinlik aracılığı ile diğer sanatçılara aktarıldı. Ayrıca sempozyum süresince katılımcılar söyleşiler ve sunumlar aracılığı ile fikir alışverişinde bulundular.

Etkinlik boyunca ortaya çıkan sanat eserleri ise Odessa şehrinde Doğu ve Batı Sanatı Müzesinde sergilenecek.

GSTF 1024194 No'lu Grafik Tasarım Bölümü Araştırma Görevlisi İlanı Sınav Sonuç Tutanağı aşağıda yer almaktadır

Sonuçlar için tıklayınız

Sonuçlar için Tıklayınız

Sınav bilgileri aşağıda yer almaktadır

Sınav Tarihi: 02.04.2018 Pazartesi

Sınav Saati: 10:00

Sınav Yeri: Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi

Üniversitemiz Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü Dr. Öğretim Üyesi, Özcan UZKUR, davetli sanatçı olarak, Ortadoğu Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen “ODTÜ SANAT 19”, “Yeni bir Dünya” sergisine “Kurban” başlıklı eseri ile katılmıştır.

Sergi 09 Mart- 07 Nisan tarihleri arasında ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde sanatseverlerin görüşlerine açıktır.

Üniversitemiz Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bünyamin ÖZGÜLTEKİN, davetli sanatçı olarak, Ortadoğu Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen “ODTÜ SANAT 19”, “Yeni bir Dünya” sergisine “Paralel Process MMXVII” başlıklı eseri ile katılmıştır.

Sergi 09 Mart- 07 Nisan tarihleri arasında ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde sanatseverlerin görüşlerine açıktır.

Üniversitemiz Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi 2016 - 2017 Eğitim Öğretim yılında 1.likle mezun olarak eğitimini Altınbaş Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat Tasarım Yüksek Lisans Programı - Takı Tasarımı alanında sürdüren öğrencimiz Aslıhan Karakurt, Mücevher İhracatçıları Birliği tarafından bu sene 10.su düzenlenen JTR Mücevher Tasarım Yarışmasında iki ayrı kategoride yarıştı. Binlerce katılımcı içinden, seçilen 16 tasarım finalisti arasında Öğrenci Mücevher Kategorisinde 1.lik, Öğrenci Altın kategorisinde ise 2. lik ödülü kazandı. Öğrencimizi bu üstün başarısından ötürü kutluyoruz.

Meliha Sözeri ilk kişisel sergisi “Toz”la Bozlu Art Project’te izleyici ile buluşuyor. Kesintisiz bir kasılma, gevşeme, yayılma, toparlanma, ayrılma ve yeniden bir araya gelme süreci olan varoluşun ‘materia prima’sı, ilksel cevheri olarak “toz” sergiye adını veriyor. Sergiye hâkim olan tel malzeme, varlığın uçuculuğunu parlak bir ağ doku somutluğunda gözler önüne seriyor. Metal pırıltıların, derin boşlukların üzerini dantel gibi örttüğü bu sergide yer alan yapıtlar, dil, ses, beden ve imge arasındaki kavramsal ilişkileri form ve malzeme aracılığıyla sorguluyor. 

 

Açılış: 30 Ocak Salı, Saat: 18.00 @ Bozlu Art Project Nişantaşı

Değerli Sanatçılar,

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

“EŞİT-SİZ” 

SERGİ

T.C. Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (TOKAMER) iş birliği ile, 8. Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında gerçekleştirilecek olan “EŞİT-SİZ” başlıklı serginin şartnamesi ekte yer almaktadır.

 

Şartname İçin Tıklayınız

Başvuru Formu İçin Tıklayınız

Plastik Sanatlar Bölümü öğretim üyesi Prof. Cevat DEMİR, 07 Aralık 2017 tarihinde Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü tarafından düzenlenen, II. Afyonkarahisar Görsel Sanatlar Öğretmenleri Çalıştayı ve Plastik Sanatlar Karma Sergisi'nin panel ve çalıştayına katılacaktır.

T.C. Altınbaş Üniversitesi Maskot Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 26.01.2018

Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Takı Tasarımı Bölümü 3. Sınıf Öğrencisi Nur Sultan Tektaş’ın tasarımları 12-15 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul Jewelry Show kapsamında gerçekleştirilen genç tasarımcıları buluşturan ‘Designer Market’ alanında sergilenmiştir. Öğrencimizi tebrik ediyor, ve başarılarının devamını diliyoruz

http://october.istanbuljewelryshow.com/en-us/

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü, Giyim Tasarımı I- Giyim Tasarımı II Dersleri Öğrenci Sergisi 21 Eylül 2017 tarihinde saat 14.00’da Mahmutbey Yerleşkesi D Blok Galeri Altınbaş’ta açılacaktır. Açılışa tüm akademik ve idari kadro davetlidir. Sergi 27 Ekim 2017 tarihine kadar açık olacaktır. 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğretim üyesi Prof. Cevat Demir’in “İsimsiz” sanat çalışması, Yrd. Doç. Berna KARAÇALI’nın “Kırık Zaman Serisi ve Adsızlar Serisi’nden” iki çalışması, Yrd. Doç. Meliha Sözeri’nin “Seri No:1 ve İş Estetiği” isimli iki çalışması, Yrd. Doç. Özcan Uzkur’un “Ateş-i Meşk” serisinden bir sanat çalışması;  Görsav / Görsel Sanat Vakfı’nın düzenlediği ve davetli sanatçıların  yapıtlarının yer aldığı Bodrum Buluşması Karma Sergisi’nde “15-29 Temmuz 2017” tarihleri arasında Bodrum/Ortakent Dibeklihan’da izlenebilir. 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğretim üyeleri Yrd. Doç. Berna KARAÇALI’nın “Blue Tablet”, Yrd. Doç. Meliha Sözeri’nin “Weight”, Yrd. Doç. Özcan Uzkur’un “Earth and Fiber” isimli sanat çalışmaları “19 Haziran - 02 Temmuz 2017” tarihleri arasında Kherson, Ukraina'da, 15 Temmuz- 30 Temmuz 2017 tarihleri arasında "8 International Biennial Exhibition of Contemporary Mini Textile Art “Scythia” Ivano-Frankivs’k, Ukraine’da Bienal Sergisi kapsamında izlenebilir.

8th International Biennial Exhibition of Contemporary Mini Textile Art "Scythia"

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Takı Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Berna KARAÇALI’nın sanatını ve yıllar içinde değişimini değerlendiren Nusret POLAT’ın “Berna Karaçalı’nın Sanatında Düşünce ve Estetik” başlıklı  yazısı  “Art Unlimited” te yayınlandı.

Yazı ile ilgili link:

https://www.unlimitedrag.com/single-post/berna-karacalinin-sanatinda-dusunce-ve-estetik

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinin çalışmalarının sergilendiği  “İKBU Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğrenci Sergisi” 12.06.2017-23.06.2017  Tarihleri arasında Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde görülebilir.

 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümü öğrencileri; İpek Seymenoğlu, Yeşim Gürbey, Çiğdem Kılıçlı, Ayşe Ebru Durmaz, Sümeyye Kaya ve Emel Özcan Çetiner'in eserleri Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi tarafından düzenlenen "Can Ayan Özgün Baskı Resim Yarışması"nda sergilenmeye değer görülmüştür. Öğrencilerimizi Tebrik eder, Başarılarının devamını dileriz.

Can Ayan Özgün Baskı Resim Yarışması sonuçları

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinin çalışmalarının sergileneceği  “İKBU Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi 3. Mezuniyet Sergisi ” 08.06.2017-11.09.2017  Tarihleri arasında İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mahmutbey Yerleşkesi, D-blok -1 ve -2. Kat “Galeri Altınbaş”ta gerçekleşecektir. 08.06.2017 tarihinde 14.00-17.00 arası açılışı yapılacak olan sergiye tüm akademik ve idari personelimiz davetlidir.  

GSTF İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenen “Beşiktaş Belediyesi - Kemerburgaz Üniversitesi Ortak Projesi” etkinliği kapsamında düzenlenecek sergiye tüm İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi mensupları davetlidir.

 

Tarih:17.05.2017

Saat: 09.00-16.00

Yer: Ön Bahçe

Ön değerlendirme sonucunda sınava girmeye hak kazanan adayların sınavı; 

Tarih: 10.05.2017

Yer: İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mahmutbey Yerleşkesi Ablok 14. kat Akademik Sınav Salonu

Saat: 10:30-12:00 aralığında gerçekleşecektir.

On degerlendirme sonucu TT.pdf

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ,İç mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenen "İç mimarlar Odası İstanbul Şubesi, İç Mimarlık Öğrencileri ile Tanışıyor" başlıklı etkinlik,  26 Nisan 2017 saat 14:45-16.45, D Blok , Fatma Altınbaş Konferans Salonunda gerçekleşmiştir.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ,İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 12 Nisan 2017 Saat 10.00-15.30 saatleri arasında A Blok Arka Bahçe Alanında “Kendi Desenini Yarat” başlıklı bir Workshop düzenlemiş ve 17 Nisan 2017 saat 14:00'de workshopta üretilen çalışmalardan oluşan "Kendi Desenini Yarat" sergisi açılmıştır. 

 

Etkinliğin videosuna buradan ulaşabilirsiniz 

Türkiye'de ve Dünya'da sanat tasarım faaliyetlerine katılan FIRAT NEZİROĞLU; "Deneyimi Tasarlamak" adlı konferans sunumuyla ve "Çerçeve Dışına Çıkmış Özgür Dokumalar" adlı Workshop çalışmasıyla 6 Nisan 2017 Perşembe günü İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mahmutbey Yerleşesind akademisyenlerle ve öğrencilerle buluşacaktır. Tasarım kavramının multidisipliner yaklaşımla ele alınacağı etkinliğe, tüm akademik ve idari personelimiz davetlidir

Konferans: "DENEYİMİ TASARLAMAK"

Tarih: 6 Nisan 2017 Perşembe

Saat: 10.00-12.00

Yer: Fatma Altınbaş Konferans Salonu

Workshop: "ÇERÇEVEDIŞINA ÇIKMIŞ ÖZGÜR DOKUMALAR"

Tarih: 6 Nisan 2017 Perşembe

Saat: 13.00-15.00

Yer: A Blok, No: A101

 

 

Moda ve Tekstil Tasarımı Öğr. Gör. Piraye Yüksel, NİŞART Maçka tarafından düzenlenen "MUAMMA"  başıklı karma sergiye katılacaktır.  Sergi; NİŞART Maçka; Süleyman Seba Cad. Fırat Apt No : 58/1 Maçka Beşiktaş / İstanbul adresinde 27 Mart - 5 Nisan 2017 tarihleri arasında görülebilir. 

GSTF İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, 8 Mart 2017 tarihinde  CNR EXPO da düzenlenen "UNICERA İstanbul, Seramik- Banyo- Mutfak Fuarını"  "ICT 106 Yapı Malzemesi" dersi kapsamında ziyaret etmişlerdir.

Üniversitemizin, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Araştırma Görevlisi Zeynep GÜLEL, Giresun Üniversitesi tarafından 08-09-10 Mart 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen " I. Ulusal Kadın Sempozyumuna" katılmıştır. Sempozyum çerçevesinde  "Tasarımda Minimal Anlayış: Charlotte Perriand Çizgisi" konu başlıklı bildiri sunumunu gerçekleştirmiştir

Üniversitemiz, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Plastik Sanatlar Bölümü Araştırma Görevlisi Orhan Erkal, Giresun Üniversitesi tarafından 08-09-10 Mart 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen " I. Ulusal Kadın Sempozyumuna" katılmıştır. Sempozyum çerçevesinde  "18. Yüzyılda Pastel Portreler ve Bir Portre Ressamı: Rosalba Carriera" konu başlıklı bildiri sunumunu gerçekleştirmiştir

Üniversitemizin, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Plastik Sanatlar Bölümü Araştırma Görevlisi Orhan ERKAL, Giresun Üniversitesi tarafından 8-18 Mart 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen " I. Ulusal Kadın Sempozyumu sergisi"ne "Spectre" başlıklı sanat çalışması ile  katılmıştır. 

 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Özcan UZKUR’un “Red is Red” adlı solo sergisi 03 mart 2017  tarihinde Galeri İlayda’da  açılacaktır. Sergi; 03 mart – 08 nisan 2017 tarihleri arasında görülebilir.

Sergi açılış kokteyli :02 mart 2017 Perşembe günü 19.00- 21.00

Üniversitemizin, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aykut Karaman, 23-24 Şubat tarihleri arasında Çanakkale'de "Gelibolu Tarihi Alan Planları ve Alan Yönetim Planı" adı altında düzenlenen eğitim konferansına katılmıştır. Konferans çerçevesinde  'Tarihi Kentsel Peyzaj: Alan Yönetim Planlarında Yönlendirici Kavramsal Çerçeve' konu hakkındaki sunumlarını gerçekleştirmiştir.

Üniversitemizin; Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Ferit Özşen, " Vazgeçilmez İstanbul'un Dört Usta Sanatçısı" başlıklı karma sergisine katılmıştır. Sergi 28 Şubat - 31 Mart tarihleri tarihleri arasında Terakki Vakfı Sanat Galerisinde gezilebilir.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Başak Özkendirci,Türk Patent ve Marka Kurumu’nun davetlisi olarak İkinci İ.S.İ.F. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’nda Üniversitemizi temsil ederek, patentli tasarımını sergileyecektir.

 

Tarih: 3,4,5 Mart 2017

Yer: Yeşilköy WOW Convention Center

Saat: 09.30-17.30 arası

Web: http://www.istanbul-inventions.org/tr

01 Mart 2017 Çarşamba günü, saat 14:00-17:00 arasında Z-103 nolu derslikte Sinema ve Televizyon Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Cüneyt Gök moderatörlüğünde “NESNELER, İMGELER VE BİZ” başlıklı nesneler üzerinden doğaçlama hikaye anlatmaya dayalı bir workshop düzenlenmiştir.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Takı Tasarımı Bölümü Yrd. Doç. Meliha Sözeri’nin “Üst-Işık” ve  “Alt-Gölge” isimli sanat çalışmaları, “Hep Birlikte/ All of Us” Sergisi kapsamında sergilenmektedir. Sergi, 16 Şubat-10 Mart tarihleri arasında MKM Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde görülebilir.

1. Eser Adı :       upper - light / üst - ışık

Ölçü :                 75x26x20 cm

Teknik :              marble, bronze / mermer, bronz

Yapım Yılı :       2012

2. Eser Adı :       down - umbra / alt - gölge

Ölçü :                 80x90x95 cm

Teknik :              bronze / bronz

Yapım Yılı :       2013

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Nedret Yaşar, 23 Şubat 2017 tarihi İzmir’de, açılacak olan “Büyük Efes Sanat Günleri 2017” sergisi kapsamında “Anı”/”Memoir” isimli çalışması ile katılacaktır. 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Takı Tasarımı Bölümü Yrd. Doç. Meliha Sözeri’nin “Esir” isimli sanat çalışması, 9. Uluslararası Love 360 Fest, “Refuse” Exhibition / “Reddetmek” Sergisi kapsamında sergilenmektedir. Sergi, 9-28 Şubat tarihleri arasında 360 Beyoğlu’nda görülebilir.

 

“captive / esir, stone / taş, 36x37x36 cm, 2006”

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Takı Tasarımı Bölümü Yrd. Doç. Berna KARAÇALI’nın “İSTİLA” isimli sanat çalışması, 9. Uluslararası Love 360 Fest, Exhibition / “Yaşa(t)mak Aşktır” Sergisi kapsamında sergilenmektedir. Sergi, 10-28 Şubat tarihleri arasında Ortaköy Yetimhanesi’nde görülebilir.

İSTİLA", 80cm x 190 cm., Karışık Teknik, 2017

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Takı Tasarımı Bölümü Yrd. Doç. Berna KARAÇALI’nın “Kırık Zaman” isimli sanat çalışması, 9. Uluslararası Love 360 Fest, “Refuse” Exhibition / “Reddetmek” Sergisi kapsamında sergilenmektedir. Sergi, 9-28 Şubat tarihleri arasında 360 Beyoğlu’nda görülebilir.

"KIRIK ZAMAN", 120cm x 120cm., Tuval Üstüne Akrilik ve Karışık Teknik, 2013

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Yrd. Doç. Özcan UZKUR’un “Ateş-i Meşk” isimli sanat çalışmaları, 9. Uluslararası Love 360 Fest, “Refuse” Exhibition / “Reddetmek” Sergisi kapsamında sergilenmektedir. Sergi, 9-28 Şubat tarihleri arasında 360 Beyoğlu’nda görülebilir.

"ATEŞ-İ MEŞK", çap: 50cm , Karışık Teknik, 2011

"ATEŞ-İ MEŞK" , 15cm x 15cm x 25 cm., Karışık Teknik, 2012 

"ATEŞ-İ MEŞK" , 11cm x 12cm x 30 cm., Karışık Teknik, 2012 

Plastik Sanatlar Bölüm Başkanı Doç. Nurcan Perdahcı ve öğrencilerimiz 07/02/2017 tarihinde Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezinde açılan "Victor Vasarely" sergisini ziyaret ederek "PS 402 Resim  VI" dersini kültür merkezinde gerçekleştirmişlerdir.

Öğr. Gör. Beyza ARAL tarafından yürütülen PS 151 Sanat Tarihi I dersinin bütünleme sınavı bilgileri aşağıdaki gibidir.

 

Tarih: 18.01.2017 

Saat: 08.30-10.40

Yer: D 606 no'lu sınıf. 

Plastik Sanatlar 3. sınıf öğrencimiz Cenat Yılmaz'ın eseri; Türk Eczacıları birliği tarafından düzenlenen "60. Yıl Resim Yarışması"nda sergilenmeye hak kazanmıştır. 

Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğretim üyelerinden Öğr. Gör. Piraye Yüksel; İstanbul Spor Ayakkabı Sanayicileri Derneği’nde sektörün geleceğini konu alan seminer sunumunu 27 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirmiştir. 

Türkiye’nin Çağdaş Sanat alanında önemli bir isim olan; Mimar, Sanat Yazarı, Eleştirmen Mahmut Nüvit DOKSATLI, Türkiye sanat tarihinin (1976-2016) kırk yılını gözlemci bir tanık olarak İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi ailesi ile 22.11.2016 tarihinde gerçekleştirilen söyleşimizde paylaşmıştır.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Salih Denli ve Yrd. Doç. Ali KILIÇ Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’ nün 05-10 Aralık 2016 tarihleri arasında düzenleyecek olduğu “16. GENÇ BEYİN FIRTINASI” grafik tasarım etkinliklerine öğrencilerimiz Ayşegül HİÇKORKMAZ, Eylül KAYAR ve Selen CANBAZ ile birlikte katılacaklardır.

Üniversitemiz Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Takı Tasarımı Bölümü Arş.  Gör. Meliha Sözeri’nin “Ters Orantı/Inverse Proportion”, isimli sanat çalışması, 12-20 Kasım 2016 tarihleri arasında TÜYAP 26. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı /Artist 2016, “Umulmadık Topraklar”/ “Genişleyebilir Büyüklük / Partes Extra Partes” kapsamında sergilenmektedir. 

https://www.facebook.com/umulmadiktopraklar/

 

 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr, Aykut Karaman, Eastern Mediterranean University, Faculty of Architecture Urban Research and Development Center in Thé World Town Planning Day, 2016 programı icinde 3 Kasım, 16.00-17.00 saatleri arasında "Cultural Regeneration of Urban Waterfront" konulu bir konferans vermiştir.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Salih Denli ve Yrd. Doç. Ali KILIÇ “AYDIN DOĞAN ULUSLARARASI KARİKATÜR VE MİZAH FESTİVALİ’ ne 22 Kasım  2016 tarihinde öğrencileri; Sonay YILMAZ, Selen CANBAZ, Ayşegül HİÇKORKMAZ, Ronay DEMİR, Yasemin ASLANALP ile birlikte toplam 15 karikatürle katılacaklardır. 

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü öğretim üyeleri Yrd.Doç. Ali KILIÇ ve Yrd. Doç. Salih DENLİ’ nin eserleri, 12 - 21 Kasım  2016 tarihleri arasında  "NOW OR NEVER" Sergisi Nişart Gallery Maçka da izlenebilir. 

Üniversitemiz Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğretim üyesi  Yrd. Doc. Özcan Uzkur’un “Sacrification I”, “Sacrification II”, “Provocation” ve “Hunter I” isimli sanat çalışmaları, 3-6 Kasım 2016 tarihleri arasında International Contemporary Istanbul Fuarı kapsamında Red Art İstanbul Sanat Galerisi’nde sergilenmektedir.

İKBU GSTF İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü,  3. İstanbul Tasarım Bienalini öğrenciler ve İKSV rehberi eşliğinde gezmiştir. Öğrenciler, Bienalin Krüatörlerinden Mark Wigley ile tanışma ve Bienalin temelini oluşturan sorulara dair tasarım işlerini görme ve sorgulama fırsatını yakalamıştır.

Plastik Sanatlar Bölüm başkanı Doç. Nurcan Perdahcı ve öğrencilerimiz 21/10/2016 tarihinde İstanbul Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ederek "Desen V" dersini müzede gerçekleştirmişlerdir

 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğretim üyesi Prof.Dr.Aykut Karaman, 25-29 Eylül tarihlerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Aydın Afrodisyas Antik Kenti Dünya Miras Listesine alınma sürecinin alanda inceleme ve değerlendirme kapsamında programa konuşmacı olarak katılmıştır. 

Plastik Sanatlar Bölüm Başkanı Doç. Nurcan Perdahcı 11 -30 Ekim 2016 tarihleri arasında Mine Sanat Galerisi’nde  “Nurcan Perdahcı 2016” başlıklı bir kişisel sergi gerçekleştirecektir.  Açılışı 11 ekim 2016 tarihinde yapılan sergi, 30 ekim 2016 tarihine kadar görülebilir.

http://minesanat.com/nurcan-perdanci-2016/

Grafik Tasarım Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Salih Denli 30 Eylül-23 Ekim 2016 tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Karikatürevi’nde düzenlenen Ustaların Çizgileri isimli karma sergiye katılmıştır.

Moda ve Tekstil Tasarımı  Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Nihan Akdemir'in "Tekstil Sanatında Gelenekselden Çağdaşa Biçimsel Değişim" başlıklı makalesi Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Dergisi'nin Mayıs/Haziran sayısında yayınlanmıştır.

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Araştırma Görevlisi Zeynep Güngör, 8 Ekim 2016 tarihinde, Koç Üniversitesi - Arçelik Yaratıcı Endüstriler Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde yürütülen Giyilebilir Teknolojiler ve Moda Çalıştayı'na katılacaktır.

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Başak Özkendirci’nin “Geleceğin Zemin Tekstillerini Tasarlamak” başlıklı makalesi İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi’nin Yaz 2016 sayısında yayınlanmıştır.

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü 3. Sınıf Öğrencisi Dicle Göral, BUSİAD Bursa İşadamları Derneği tarafından düzenlenen 6. Ev Tekstili Tasarım Yarışması’nda Ürün Tasarımı kategorisinde 3. Olmuştur.

http://www.evtekstiliyarismasi.com/

Grafik Tasarım Bölüm başkanı Yrd. Doç. Salih Denli 22 Eylül-06 Ekim 2016 tarihleri arasında İzmir Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi’nde kişisel karikatür sergisi açmıştır.

 

GSTF Plastik Sanatlar Bölümü 1. sınıf öğrencisi Zeynep Köklüce, Bizim Anadolu Gazetesinin 24. Nisan 2016 tarihli sayısı için röportaj gerçekleştirmiştir. 

GSTF Plastik Sanatlar Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Nedret Yaşar, İzmir Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi Sanat galerisinde "Gerçeği Düşle- r" kişisel resim sergisi gerçekleştirecektir. Sergi, 28 Nisan - 26 Mayıs 2016 tarihleri arasında görülebilir. 

Ayşe İpek Erdeniz Sergi katılımı

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Plastik Sanatlar Bölümü, 4. sınıf öğrencimiz Ayşe İpek Erdeniz’in “Sentez” ve “Yalnızlık” adlı iki baskıresim çalışması bu yıl 6.’sı düzenlenen “Bazaart” yarışmasında sergilenme hakkı kazanmıştır. Açılışı 19.03.2016 tarihinde yapılan sergi mart ayı sonuna kadar 13.00 ile 18.00 arasında Uluslar arası plastik sanatlar derneği galerisi’nde ziyaret edilebilir. 

 

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Takı Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Fırat ARAPOĞLU, 3 – 6 Haziran 2013 tarihleri arasında Athens Institute for Education and Research (ATINER) tarafından düzenlenen 4th Annual International Conference on Visual and Performing Arts konferansına “Is Criticism Really Dead?” başlıklı bildirisi ile katıldı.