Close

Çocuğum ve Ben

Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Altınbaş Üniversitesi, Psikoloji Bölümleri olarak TÜBİTAK destekli "Çocuğum ve Ben” başlıklı araştırma projesini yürütmekteyiz. Araştırmamızın amacı "12-30" aylık çocuğu olan annelerin pozitif davranışlarını destekleyerek, çocuklarının olumlu sosyal ve duygusal gelişimini desteklemektir.

Araştırmamıza katılmayı kabul ederseniz, birkaç ay boyunca sizi kendi evinizde birkaç kez ziyaret edeceğiz. Bu ziyaretlerde çocuğunuzla geçirdiğiniz zamanlar videoya kaydedilecektir. Ayrıca sizden bazı anketleri doldurmanız istenecektir. Araştırma sonunda ise size anababalık davranışları hakkında ayrıntılı bilgiler verilecektir. Anketlere verdiğiniz cevaplar ve alınan video kayıtları tamamen gizli tutulacak ve sadece bilimsel araştırma amacıyla kullanılacaktır.

Çocuğunuzla birlikte katılacağınız hem eğlenceli, hem öğretici bu çalışma hakkında daha fazla bilgi almak ve katılımcı olmak için lütfen bize ulaşın!  Telefonumuz 0-312-586 8646, e-mail adresimiz cocugumvebenprojesi@gmail.com, ve facebook sayfamız www.facebook.com/cocugumvebenprojesi

Proje Ekibi:

Yürütücü:

Prof. Dr. Nebi Sümer (nsumer@metu.edu.tr)

Araştırmacılar:

Doç. Dr. Aylin İlden Koçkar (aylin.kockar@altinbas.edu.tr)

Yrd. Doç. Dr. Başak Şahin-Acar (basaks@metu.edu.tr),

Eğitmenler:

İrem Metin Orta (metinirem@hotmail.com),

Selin Salman (selin.salman@gmail.com),

Ece Sağel (ecesagel@yandex.com),

Özlü Aran (ozlu.aran@metu.edu.tr),

Didem Türe (didem.ture@metu.edu.tr),

Buket Yaşar (buketyasar89@gmail.com),

Anıl Özge Üstünel (anil.ustunel@gmail.com),

Cansu Alsancak (cansu.alsancak@hotmail.com)

Aybegüm Memişoğlu (maybegum@hotmail.com)